Тикет на денот (четврток, 19.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ниту денес немаме нешто подобра понуда за разлика од вчера. За вас составивме супер дабл и ви го претставуваме во форма на тикет на денот.

Поли Јаши – Сепси – 1Х&0-2 @ 2.05 во Mozzart

Ова е заостанат натпревар од 7-то коло на романската елитна лига, а одложен поради обврски на екипата на Сепси во Европа. Овој тим е освојувач на купот во Романија минатата сезона и имаа напорно лето, поточно изиграа голем број натпревари. Сепси врза пет последователни порази во првенството, а во тој интервал изигра и еднаш реми во рамките на купот. Домаќините на домашен терен играа само четири пати од кои два пати изгубија и два пати ремизираа. Овде очекуваме Поли Јаши да останат непоразени и типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.05 во Mozzart.

Малдонадо – Ривер Плејт – 1Х&0-2 @ 2.05 во Bet365

Домаќините доаѓаат од истоимениот град на југот од Уругвај. Малдонадо во Клаусурата започна добро и во првите три кола имаа една победа и две реми, но во последните две рунди беа поразени од Бостон Ривер на гости и од Пењарол на домашен терен. Ривер Плеј пак досега има остварено две победи, две реми и само еден пораз што ги доведе на 7-то место на табелата, а мора да нагласиме дека даваат мал број на голови, а уште помалку и прима. Малдонадо очекуваме да останат непоразени на натпревар без многу погодоци. Типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*