Тикет на денот е-Спорт (18.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Од Counter Strike 2 се селиме на League of Legends, па така во нашиот тикет од е-Спортот ви нудиме два меча кои се играат по 18 часот. Турнирот кој го следиме е Prime League Pokal 2023 каде што се играат четвртфиналните натпревари.

SK Gaming Prime – Eintracht Spandau – 1 @ 1.44 во Bet365

SK Gaming Prime ја покажа својата доминација годинава и го совлада денешниот ривал дури три пати во изминатите осум месеци, а загуби само еднаш, па тоа е првата причина поради која се фаворити. Претходно во групата Г го освои првото место со две победи и ниту еден пораз, а во осминафинале беше подобар од Team Orange Gaming со 2-0. Сепак, треба да се посочи дека Eintracht нема да биде лесен противник бидејќи и тој доминираше на стартот на плејофот и победи со 2-0 против Vinine. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

RNL Roar – Mouz – 2 @ 1.53 во 22Bet

Mouz безброј пати го покажа својот квалитет, а веќе има три победи по ред во сите натпреварувања и доаѓа како фаворит против RNL Roar кој завчера загуби од NNO Prime со 1-2. Двете екипи беа доминантни во своите групи, А и Х, каде што ги освоија првите места со по два триумфи, сепак смао за една од нив ќе има место во полуфинале на турнирот. Иако нијанси ќе решаваат за победникот, ние сметаме дека поблиску до победата ќе биде Mouz и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*