Тикет на денот (среда, 18.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Наредните два дена ќе биде тешко да се состави тикет, но ние не се откажуваме од нашата мисија. Избравме супер дабл и ви го претставуваме во форма на тикет на денот.

Америка МГ – Ботафого – ГГ3+ @ 2.40 во Mozzart

Гостите целат кон титулата во Бразил. На само десет кола пред крајот, Ботафого има 9 бода повеќе од Брагантино, а во последно време не се во најдобра форма. Серијата од три последователни порази ја прекинаа со реми против Гоиас, а пред 10 дена славеа на гостување кај Флуминенсе. Домаќините се последни на табелата и имаат доста мали шанси за да останат во елитата, а во моментов не се ниту во добра форма. Во претходниот натпревар беа поразени од Форталеза со резултат 3-2. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па затоа типуваме ГГ3+ со квота 2.40 во Mozzart.

Монтевидео – Пењарол – 2&0-2 гола @ 4.20 во Bet365

Гостите ја презедоа лидерската позиција веднаш на стартот на уругвајската Клаусура. Во првите пет кола остварија три победи и две реми и со 11 бода се наоѓаат на првото место. Домаќините пак Апертура ја завршија на 11-то место и самото тоа покажува дека не се кој знае колку спремни. Во првите пет кола имаат две победи, два порази и едно реми. Според моменталната ситуација гостите се во подобра форма и веруваме дека ќе победат на ова гостување. Ние типуваме 2&0-2 гола со квота 4.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*