Тикет на денот е-Спорт (17.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

CS2 и денеска ни нуди многу натпревари од светот на е-Спортот, а наш избор се двата меча кои се играат на CCT East Europe Series #3.

Mouz Nxt – Anonymo – 2 @ 1.83 во Bet365

Mouz Nxt во првото коло славеше против Team 500 и така го најави својот поход кон горниот дел од табелата, каде што во моментов се наоѓа Anonymo откако славеше против Permitta. Овој пат (не)среќата посака овие два тима, кои се фаворити за највисок пласман, да се судрат во второто коло. Тие се познаваат многу добро, а подобар во меѓусебни средби е Anonymo кој на 10 мај годинава го нокаутира ривалот со 1-0. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

M80 – Team Sampi – 2 @ 2.10 во 22Bet

M80 по лошата серија од четири порази конечно победи против Nexus Gaming и така на најдобар можен начин го почна турнирот, но денеска против себе го има Team Sampi, кој нема да биде лесен предизвик. Овие екипи ќе го одиграат првиот меѓусебен дуел, а наш фаворит ќе биде Sampi кој славеше на три од претходните пет натпревари во сите конкуренции. Ние предлагаме 2 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*