Тикет на денот (вторник, 17.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште денес ги имаме натпреварите од квалификациите за ЕУРО, па потоа ни следуваат два дена со катастрофална понуда. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Финска – Казахстан – 1&2+ @ 2.10 во Mozzart

За Финците мечот во Словенија беше да се биде или не. Изигран е пред три дена, а славеа Словенците со резултат од 3-0, па сега од Финска повеќе ништо не зависи. Тие мора да победуваат и да се надеваат на кикс на Данска или Словенија. Останаа уште три кола, а добра е веста дека имаат лесен распоред до крајот. Казахстан има исто број на бодови како Финска, па и за нив важи истото правило дека повеќе од нив ништо не зависи. Финците делуваат како поквалитетна селекција и затоа ние очекуваме победа за нив. Типуваме 1&2+ со квота 2.10 во Mozzart.

Северна Ирска – Словенија – Х2&0-2 гола @ 1.90 во 22Bet

Словенците изиграа одлично против Финска, но се уште се далеку од целта, а тоа е пласман на некое големо натпреварување после долго време. Последен пат играа на Мундијалот во 2014 година, па после тоа изостануваат од големите сцени. Моментално се на делба на првото место заедно со Данска, но до крајот имаат тежок распоред. Северна Ирска некако потфрли и со победа во последниот натпревар против Сан Марино ја прекинаа катастрофалната серија резултати која траеше веќе пет натпревари. Ние сметаме дека гостите ќе останат непоразени на натпревар без многу погодоци. Типуваме Х2&0-2 гола со квота 1.90 во 22Bet.

Еквадор – Колумбија – 1 @ 2.05 во Bet365

Продолжуваат квалификациите за Мундијалот во јужно американските земји. Ова е натпревар од 4-то коло, а Еквадор ја дочекува селекцијата на Колумбија. Гостувањето во градот на најголема надморска висина од сите главни градови на светот никогаш не е едноставно. Еквадорците имаат две победи и пораз од Аргентина, но сепак на контото имаат три бода. Колумбија пак победи во Венецуела и ремизираше со Чиле и Уругвај. Ние овде даваме предност на домаќините и типуваме 1 со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*