Тикет на денот е-Спорт (16.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

CS2 во моментов е една од најпопуларните видео-игри во светот, па се организираат голем број турнири на кои учествуваат екипи и се борат за богати награди. Еден од нив е CCT East Europe Series #3 од кој ќе ви понудиме два меча во нашиот тикет од е-Спортот.

Forze – The Prodigies SE – 1 @ 1.50 во Bet365

Forze беше поразен во првото коло од Metizsport со 1-2 и падна во втората (непосакувана) половина на табелата, додека The Prodigies му прави друштво во тој дел, откако беше поразен од 9Pandas. Играчите на Forze мора да ја прекинат црната серија ако сакаат да избегнат елиминација во раната фаза на турнирот, а денешниот меч е одличен за такво нешто. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во Bet365.

Permitta Esports – Nexus – 2 @ 1.83 во 22Bet

Nexus ќе го искористи своето искуство за да ја запише првата победа на турнирот, откако претходно беше поразен од M80, а противник ќе им биде Permitta кој се распадна против Anonymo Esports. Иако голем број од навивачите се на страна на Nexus поради нивната историја, сепак Permitta веќе еднаш ги изненади, и тоа во февруари годинава. Сепак, ситуацијата во моментов е поразлична и Nexus со четири победи на претходните пет натпревари влегува како фаворит во овој дуел. Ние предлагаме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*