ТИП НА ДЕНОТ (16.10.2023, 20:45) БиХ – ПОРТУГАЛИЈА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување бидејќи се играат европските квалификации, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Босна и Херцеговина и Португалија.

Босна се уште има шанси за пласман на ЕП

Босанците се уште имаат шанси за пласман на Европско првенство, но ова сигурно е клучен натпревар за нив. БиХ моментално се наоѓа на 4-то место во групата со 9 бода, или четири помалку од второпласираната Словачка.Босна сигурно не може да биде задоволна од овие квалификации, бидејќи запиша изненадувачки порази на домашен терен како тој од Луксембург. Сега шансата ќе ја гледа против големиот фаворит Португалија, која веќе ја оствари целта и за нив овој меч нема резултатско зачење. Секако најважна алка во репрезентацијата е Един Џеко, кој игра во добра форма, а хендикеп ќе биде отсуството на Круниќ.

Португалија перфектна во квалификациите

Португалија е главен фаворит во групата и тоа го оправда до сега со седум победи во првите седум меча. Секако дека целта не е само пласман на ЕП туку и освојување на групата, а со оглед на конкуренцијата Португалија не би требало да има проблеми да заврши на првото место. После Мундијалот беше сменет селекторот Сантош и за нов селектор беше поставен Мартинез, а се чини дека репрезентацијата игра многу подобро под негово водство. Португалија има искклучително силна репрезентација со многу квалитетни поединци и сигурно ќе биде еден од главните фаворити и на самото Европско првенство. До сега се перфектни во квалификациите и примија само два гола,а имаат искучително силен напад и постигнаа 27 гола на седум меча.

Очекување

Португалија е голем фаворит во овој меч, но за нив нема резултатско значење, а Босна ќе се бори со сите сили за бодови. Во секој случај очекуваме возбудлив меч со многу голови.

ТИП:

БиХ – Португалија – ГГ @ 1.85 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*