Тикет на денот е-Спорт (15.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Неделата ја завршуваме со два натпревари од првото коло на CCT East Europe Series #3 кои може да ги пронајдете во нашиот тикет од е-Спортот.

Forze – Metizport – 2 @ 1.57 во Bet365

Четири победи по ред (Team 500, Anonymo Esports, Zero Tenacity, Astralis Talent) најавуваат добар натпревар за Metizport кој денеска ќе се обиде да ја искористи кризата во редовите на Forze кој загуби двапати на претходните три натпревари (Grindas и Team Space). Ова е прва нивна средба годинава, а ние веруваме во победа на норвешкиот тим. Наш предлог е 2 со квота 1.57 во Bet365.

Team Falcons – Team Sampi – 2 @ 2.75 во 22Bet

Falcons никако да победи во изминатите три недели во кои запиша порази од Aurora, Team Space и Parivision. Од друга страна, Team Sampi во истиот период беше подобар од Entropiq Prague и Enterprise, а доживеа тесен пораз од Dynamo Eclot. Интересно е тоа што Falcons славеше во минатиот меѓусебен натпревар, кој се одигра на 13 септември. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*