Тикет на денот е-Спорт (14.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Викендот го почнуваме со два натпревари од популарниот турнир во CS:GO, CCT South America Series #12 каде што се играат четвртфиналните средби.

Pain Gaming – Uno Mille – 1 @ 1.33 во Bet365

Pain Gaming е еден од кандидатите за титулата на овој турнир, а за тоа сведочи и нивната победа во осминафиналето против Corinthians (2-0). Uno Mille од друга страна мораше да помине низ групната фаза каде што го освои второто место со три победи, но разликата во квалитети е повеќе од јасна. Ќе биде интересен натпревар со оглед на тоа дека Pain Gaming сака да се одмазди за поразот од пред два дена на DreamHack Winter 2023. Наш предлог е 1 со коефициент 1.33 во Bet365.

Selva – Team Solid – 2 @ 2.37 во 22Bet

Team Solid се измачи во групната фаза и со три победи и два порази го освои последното место кое води во нокаут-фазата, каде што потоа го декласира Fluxo со 2-0 и обезбеди пласман во четвртфинале. Selva доби директна покана за учество во плејофот, а веќе е во серија од три победи. Сепак, нема добри спомени против денешниот ривал, односно загуби на две меѓусебни средби. Ние предлагаме 2 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*