Тикет на денот (сабота, 14.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда не е толку лоша, бидејќи имаме натпревари од квалификациите за ЕУРО, а и од некои послаби лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Италија – Малта – 4+ @ 1.80 во Mozzart

Италија е на делба на втората позиција заедно со Украина и Македонија, а зад Англичаните заостануваат 6 бода, но имаат и натпревар помалку, па со евентуална победа, би стекнале блага предност. Малта се уште нема освоено бодови, бидејќи во пет изиграни запишаа пет порази со само еден постигнат гол, а 11 примени, па ова јасно укажува дека Малта и во овој циклус ќе остане без никаков успех. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па типуваме 4+ со квота 1.80 во Mozzart.

Teлстар – Мастрихт – ГГ @ 1.53 во 22Bet

Телстар е на последната позиција, а тоа е и до некаде оправдано кога ќе се погледне досегашниот учинок. Имено, овој тим од 9 изиграни кола победи само еднаш и еднаш ремизираа, а останатите натпревари ги запишаа како пораз. Нијанса подобар учинок има Мастрих кој има вкупно 10 бода, а на овој натпревар влегуваат со добро расположение откако запишаа победа во последното коло против Јонг ПСВ. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во 22Bet изнесува 1.53 во 22Bet.

Питерхад – Данди Јуанјтед – 2 @ 1.50 во Bet365

Во рамките на 1/8 финалето од шкотскиот Челинџ куп ќе се сретнат две екипи кои доаѓаат од различен ранг. Домаќините се дел од шкотската Лига 2 и оваа година имаат сериозна намера да се вратат во повисок ранг. Гостите пак се дел од Чемпионшип и таму бележат исто така добри резултати, па се наоѓаат на лидерската позиција. Двете екипи се во супер форма, но ние предност даваме на Данди Јунајтед и типуваме 2 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*