Тикет на денот е-Спорт (13.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Повторно имаме богата понуда од светот на е-Спортот, а ние ви ги нудиме најинтересните типови кои ни доаѓаат од ESL Challenger League Season 46: Europe во CS:GO.

1WIN – Movistar Riders – 1 @ 1.50 во Bet365

По првото коло кое беше одиграно во групата Д, ситуацијата е различна за двата тима. 1win со победа го презема врвот, додека Movistar Riders се „лизна“ до претпоследната позиција. Целта на двете екипи е пласман во топ-2, иако за такво нешто најверојатно ќе има место само за 1win кој делува постабилно. По вториот меч во групата многу работи ќе станат појасни, а ние очекуваме триумф за 1win и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.50 во Bet365.

Saw – Looking4Org – 2 @ 1.72 во 22Bet

Во групата Ц во второто коло ќе се соочат најдобрите екипи, Saw и Looking4Org кои последниот судир го имаа во септември, а тогаш Saw беше подобар со 2-0. Looking4Org во моментов има пет победи на последните пет пресметки во сите конкуренции, додека Saw загуби двапати на последните три меча. Победникот од оваа средба дефинитивно ќе се издвои на врвот на табелата и ќе биде чекор поблиску до плејофот, додека поразениот ќе мора да го поправи впечатокот во следните дуели. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*