Тикет на денот (петок, 13.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овој петок понудата е малку послаба за разлика од другите петоци, но сепак ние се потрудивме да го составиме тикетот на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Ирска – Грција – ГГ @ 2.25 во Mozzart

Ирците се уште се држат само врз основа на теорија кога е во прашање пласманот за ЕУРО. Оваа селекција има собрано само три бода после првите пет кола и малку кој верува дека можат во преостанатите три да надоместат се, но тоа зависи и од резултатите на другите селекции. Од друга страна за Грците ова е пресуден ден. Тие имаат ист број бодови како и Грците, но и натпревар повеќе. Во првиот дел Грците славеа против Ирска, а сега веруваме дека ќе гледаме натпревар со голови. Наш предлог е ГГ со квота 2.25 во Mozzart.

Австрија – Белгија – 3+ @ 1.90 во 22Bet

На прв поглед делува дека овие две екипи заедно ќе патуваат во Германија. Останува прашањето за првото место во групата, бидејќи третопласираната Шведска има дури 7 бода помалку и од Австрија и од Белгија. Домаќините не играа во Катар, но на ЕУРО скоро секогаш стигнуваат. Белгија својот пад го најави уште на Мундијалот, а овие квалификации ги изиграа просечно. Во меѓувреме дојде и до промена на селекторот, па „Црвените Ѓаволи“ имаат една и единствена цел, а тоа е пласман на ЕП. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 1.90 во 22Bet.

Португалија – Словачка – 1/1&2+ @ 1.93 во Bet365

Португалците се најдобар тим на овие квалификации. Од 6 натпревари имаат остварено исто толку и победи, а гол разликата е нереална. Многу интересна е битката за второто место, а во конкуренција за таа позиција се фудбалерите на Словачка. Тие собраа 13 бода, а проблем за нив е што имаат тежок распоред во преостанатите четири кола. Португалците имаат за цел да ги соборат сите рекорди, па затоа на овој натпревар решивме да типуваме 1/1&2+ со квота 1.93 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*