Тикет на денот е-Спорт (12.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се игра второто коло во групите А и Б на турнирот во CS:GO, ESL Challenger League Season 46: Europe.

Aurora – Sinners – 2 @ 2.62 во Bet365

Sinners се во серија од три победи по ред, и тоа против Sampi, Enterprise и Sprout, а сака да продолжи во исто темпо. Пред себе го има Aurora кој го почна турнирот со победа од 26-15 против Sangal. Победникот од овој дуел ќе се издвои на првото место на табелата и така веќе со една нога ќе биде во плејофот. Важен натпревар е за двата тима кои се познаваат добро, а во меѓусебни средби е 1-1. Сепак, наш предлог е 2 со коефициент 2.62 во Bet365.

Forze – Team Space – 1 @ 2.00 во 22Bet

Forze е на првата позиција во групата А и најголем фаворит за освојување на таа позиција, но треба да оди чекор по чекор, а вториот во групата му е против Team Space кој е во мала резултатска криза, откако доживеа два убедливи порази во изминатите пет дена, и тоа од Insilio и Gun5. Ние предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*