Тикет на денот е-Спорт (10.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Тикетот од е-Спортот денеска ќе ви претстави два меча од CS2, односно турнирот ESL Challenger Jonköping 2023: European Qualifier.

Looking4Org – Apeks – 2 @ 1.66 во 22Bet

Apeks денеска го бара вториот триумф против Looking4Org со што би напредувал до полуфинале на Lower Bracket делот на турнирот, каде што потенцијални противници се The Chosen Few и Aurora Gaming. Треба да се потенцира дека Apeks претходно ја надигра Aurora со 2-0, а потоа загуби од Movistar Riders со 1-2, додека Looking4Org загуби од Team Spirit, па го совлада BIG. Наш предлог е 2 со квота 1.66 во 22Bet.

Team Spirit – Moviestar Riders – 1 @ 1.40 во Bet365

Team Spirit се наоѓа во серија од четири победи, откако ги совлада Saw, Rubik, Looking4Org и The Chosen Few, додека Movistar Riders има два триумфи по ред, и тоа против Grindas и Apeks. Во прилог на Team Spirit му оди и триумфот од август со 1-0, па заслужено ќе ја носи фаворитската улога во малото финале. Поразениот од овој меч ќе игра во финалето од Lower Bracket, односно ќе добие втора шанса за пласман во големото финале. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*