Тикет на денот (вторник, 10.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес е доста тешко да се состави тикет, но ние во никој случај нема да се откажеме од нашата мисија. Ова е тикетот за денес.

Мансфилд – Донкастер – 1&2+ @ 1.75 во Mozzart

Некако ни делува дека англискиот ЕФЛ Трофеј е единствено натпреварување кое денес треба да се „испочитува“. Се работи за натпреварување кое нема толку многу значење, но им дава шанса на послабите екипи да освојат некој трофеј. Во рамките на групата 8 се сретнуваат Мансфилд и Донкастер. Гостите изиграа еден натпревар и победија со 2-0 против младиот тим на Евертон, додека за Мансфилд натпреварување започнува сега. Домаќините се во голема серија без пораз, па искрено очекуваме и овде да ја продолжат. Наш предлог е 1&2+ со квота 1.75 во Mozzart.

Кру – Врексам – ГГ4+ @ 2.60 во Bet365

Еве уште еден натпревар каде што се сретнуваат две екипи од Лига 2, а на табелата се едни до други. Кру започна одлично во новата сезона, а имаа мала криза која лесно ја надминаа. До саботата имаа серија од шест натпревари во првенството без пораз, но го прекинаа на гостувањето во Салфорд. Тоа беше одличен натпревар кој домаќинот го реши во своја корист. Врексам се врати во професионалниот ранг и делува дека ќе можат да се натпреваруваат во оваа конкуренција. Ние овде решивме да ви дадеме предлог на голови и типуваме ГГ4+ со квота 2.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*