ТИП НА ДЕНОТ (09.10.2023, 01:30) ВЕЛЕЗ САРСФИЛД – АТЛЕТИКО ТУКУМАН

Тип на денот
Тип на денот

Денес има многу слаба понуда за обложување бидејќи поради репрезентативната пауза не се играат натпревари ширум Европа, па ние ќе го анализираме дуелот од аргентинскиот Куп помеѓу Велез и Арсенал Тукуман, кој се игра после полноќ.

Велез е одличен домаќин

Тимот на Велез игра многу променливо оваа сезона во Лига Купот и моментало овој тим се наоѓа на 11-то место на табета со само 10 освоени бода. На последните два меча освои само еден бод, но игра одлично на домашен терен. Имено, до сега одигра три меча пред своите навивачи и оствари исто толку победи. Меѓутоа, проблем е играта на гости каде на четири гостувања освои само еден бод. Сега на гости им доаѓа противник по мерка и можат да ја продолжат добрата серија на домашен терен со уште една победа.

Тукуман игра многу променливо

Тукуман има ист број на бодови како Велез и исто така игра многу променливо во Лига Купот. Во моментов се наоѓа на 10-то место на табелата со само 10 освоиени бода, а на последните пет меча запиша две победи две ремија и еден пораз. Интересно е што Тукуман по традиција игра одлично против Велез, како на гостувањата така и на домашен терен. Имено, на последните четири меча против овој противник нема пораз, два пати одигра реми и два пати запиша победа. Поради тоа со голема самодоверба патува на ова гостување и сигурно ќе сака да ја продолжи традицијата и да остане непразен.

Очекување

Очекуваме неизвесен дуел кој ќе го одлучат мали детали. По традиција овие два тима играат натпревари со малку голови, па очекуваме така да биде и овој пат.

ТИП:

Велез – Атлетико Тукуман – 0-2г @ 1.65 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*