Тикет на денот (понеделник, 09.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Следуваат денови со доста слаба понуда, особено тоа важи за наредниве три. Ова е нашиот супер дабл предлог за денес.

Виљареал Б – Еспањол – 2&0-3 @ 2.60 во Mozzart

Вториот тим на Виљареал игра баш добро оваа сезона во Сегунда и во минатиот месец остварија четири реми и една победа, а познато е дека овој тим не може да се пресели во Ла Лига, па единствена цел за нив е да останат во Сегунда. Еспањол е со големи амбиции  и изгуби само на Тенерифе, но шест пати победија во претходните девет дуел. Во претходните две кола Еспањол победи против Ферол и Картахена, па веруваме дека ќе слават и во Виљареал. Наш предлог е 2&0-3 гола со квота 2.60 во Mozzart.

АВС – Пењафиел – 1 @ 1.80 во Bet365

Ова е натпревар од втората португалска лига. Домаќините се нови во лигата, но фантастично се снајдоа на почетокот на натпреварување. После шест кола се наоѓаат на врвот на табелата со 16 бода. Победија пет пати и само еднаш ремизираа што е учинок над сите очекувања. Пењафиел пак потполно разочара и има само 5 бода од шест натпревари. Гостите во претходните пет дуел се без победа, а според моменталната ситуација, АВС е фаворит. Наш предлог е 1 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*