Тикет на денот е-Спорт (09.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Новиот тикет од е-Спортот ни носи два натпревари од CS:GO, односно од новиот турнир ESL Challenger at DreamHack Winter 2023: European Qualifier, каде што ќе ги следиме четвртфиналните дуели.

Aurora – Apeks – 1 @ 1.83 во 22Bet

Aurora е во одличен ритам и има три победи на претходните три меча во сите конкуренции, откако ги совлада Sangal, IKLA, како и Team 500. Како денешен ривал го има Apeks со кој се познава добро затоа што веќе се соочи двапати, а резултатот во меѓусебните средби е 1-1. Apeks во минатиот дуел славеше против The Prodigies со 2-0, откако неколку дена претходно беше понижен од Sprout со 0-2. На натпреварот се очекува надмудрување меѓу играчите. Наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во 22Bet.

Moviestar Riders – Grindas – 1 @ 1.36 во Bet365

Иако Movistar Riders веќе има три порази по ред, и тоа од Ence, Cloud9 и Betera, сепак очекуваме да излезат од кризата и Grindas е одличен тим за да ја запрат црната-серија. Ниту Grindas не импресионираше на претходните два меча кои ги загуби од Cubershoke и Gucci Gaming. Со оглед на тоа дека Movistar има поголемо искуство во вакви дуели, ние предлагаме 1 со квота 1.36 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*