Тикет на денот е-Спорт (06.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска за првпат во нашиот тикет ќе имаме натпревари од CS2, односно го следиме турниротESL Challenger League Season 46: Europe.

Looking4Org – Eyeballers – 2 @ 2.62 во Bet365

Двете екипи имаат по две победи на последните два меча. Looking4Org славеше против Parisvision и Bad News Eagles, додека Eyeballers беа подобри од 4160Isk и Prodigies Sweden. Ова значи дека пресуден за нас ќе биде резултатот во меѓусебните средби. Тие досега се соочија само еднаш, и тогаш славеше Eyeballers со 2-1 на Elisa Invitational Spring 2023. Наш предлог е 2 со квота 2.62 во Bet365.

Movistar Riders – Betera – 1 @ 1.36 во 22Bet

И двата тима сакаат да излезат од резултатската криза во која се наоѓаат во моментов. Movistar Riders загуби од Cloud9 и Ence со по 0-2, додека Betara беа поразени од Zero Tenacity и Websterz. Иако ова ќе биде нивни прв меѓусебен дуел, сепак Movistar ќе биде наш фаворит, а една од причините за тоа е нивното искуство на големите турнири. Сметаме дека Betera сè уште не се дораснати за екипа каква што е Movistar Riders и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*