Тикет на денот (петок, 06.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Почнува новиот фудбалски викенд, па потоа повторно следува пауза за ЕУРО. Се надеваме дека правилно ќе го искористиме. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Менхенгладбах – Мајнц – Т12+ @ 1.83 во Mozzart

Борусија во минатото коло стигна до првата победа во овој шампионат. Во првите пет рунди, два пати ремизираа и три пати беа поразени. Сепак не може да се каже дека играат слабо бидејќи беа поразени со гол разлика од Баерн и Лајпциг, а убедливо ги доби тимот на Леверкузен. Мајнц започна лошо и имаат само еден бод првите шест натпревари, па и оваа година се кандидати за преселба во понизок ранг. Ние овде очекуваме дека домаќините ќе постигнат најмалку два погодоци и типуваме Т12+ со квота 1.83 во Mozzart.

Дрогеда – Дери Сити – 2 @ 1.65 во 22Bet

Веројатно Дери Сити нема да го преземе шампионскиот пехар од Шамрок, но додека има надеж вреди да се обидат. До крајот на првенствата во Република Ирска останаа уште четири кола, а тимот од Дери има пет бода помалку за разлика од Шамрок. Повеќе немаат заеднички натпревари, па сега се зависи од резултатите на својот конкурент. Дрогеда е во втората половина на табелата, поточно на 7-то место и скоро извесно е дека ќе завршат на тоа место или пак едно пониско. Трите бода се поважни за гостите, па веруваме дека ќе ги земат без поголеми проблеми. Наш предлог е 2 со квота 1.65 во 22Bet.

Рода – Јонг АЗ – 1&2+ @ 1.88 во Bet365

Домаќините моментално се лидери во Ерстедивизијата и не е тајна дека Рода ги интересира само повраток во најјакиот холандски ранг. Тие победија шест пати во осум кола, а еднаш ремизираа и беа поразени. На домашен терен имаат максимален учинок и играат фантастично. Јонг АЗ се наоѓа на 12-то место, но мора да признаеме дека имаат свои добри моменти. Рода очекуваме на овој натпревар да победи без поголеми проблеми, а ни се одлучивме да ви дадеме предлог тип 1&2+ со квота 1.88 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.67

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*