ТИП НА ДЕНОТ (04.10.2023, 21:00) ЛАЈПЦИГ – МАНЧЕСТЕР СИТИ

Тип на денот
Тип на денот

Во рамките на второто коло од ЛШ во групата Г, екипата на Лајпциг на домашен терен ќе го дочека тимот на Пеп Гвардиола кој после една година забележа два врзани порази. Овој натпревар е закажан за вечер во 21:00 часот.

Освета за минатата сезона!?

Лајпциг покажа дека имаат капацитет за големи екипи и тоа најпрво во германскиот Супер Куп каде што го победија Баерн, а потоа и во домашното првенство каде што остварија 8 победи од 9 изиграни натпревари во новата сезона. Засега имаат само еден бод помалку од Баерн и три бода во однос на лидерот Леверкузен, но сепак ова е само почеток. Во рамките на ЛШ изиграа натпревар против Јанг Бојс и запишаа исто така победа, па сега може да кажеме дека на овој натпревар влегуваат со фантастично расположение. Исто така овој тим за време на летото посвети внимание во однос на трансферите, па потроши 150 милиони за да донесе некои сериозни играчи и тоа се испостави како добар проект.

Пеп обожава противници како Лајпциг

Поразот од Њукасл и елиминацијата од Лига купот пред неколку дена не беа случајни, бидејќи тоа се потврди и во Премиер лигата во минатиот викенд каде што Волвс успеа да им ги земе трите бода и да ги победи со резултат 2-1 и покрај тоа што беа огромни фаворити. Во првото коло од најелитното фудбалско натпреварување на домашен терен го дочекаа тимот на Црвена Звезда и во тој дуел во првиот дел имаа негатива од 0-1, но набргу успеаа да ги совладаат и да ги земат првите три бода. Како што стојат засега работите, целта на овој тим се титулите во ЛШ, но и титулата во англиската Премиер лига.

Очекување

Овде имаме два тима кои играат фантастичен фудбал. Лајпциг се снајдува одлично, а Манчестер Сити буквално може да го победи секој тим. Сепак ние одлучивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови.

ТИП

Лајпциг – Манчестер Сити – ГГ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*