Натпревар со традиција (04.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Национал лига се сретнуваат екипите на Борехам Вуд и Хартелпул.

Борехам Вуд е на 18-та позиција со вкупно 12 бода и учинок од 2 победи, 6 реми и 5 порази.

Хартелпул е на 10-та позиција и досега имаат освоено 19 бода преку 6 победи, 1 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека двете екипи постигнуваат најмалку по еден погодок на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*