Тикет на денот е-Спорт (03.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се игра турнирот CCT East Europe Series #2, а ние во нашиот тикет од е-Спортот ви нудиме два натпревари.

Mouz NXT – Ence Academy – 1 @ 1.57 во Bet365

Денот го почнуваме со ептен интересен дуел меѓу две моќни екипи во светот на CS:GO. Две победи во меѓусебните средби досега оствари Mouz NXT, додека Ence сè уште не може да го најде решението за ривалот. Во прилог на Mouz пред денешниот дуел му одат и три победи по ред, и тоа против Nexus Gaming, EndPoint и ThunderFlash, додека Ence загуби на три од последните четири меча во сите конкуренции. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

AGO – Illuminar Gaming – 2 @ 1.83 во 22Bet

Двата тима имаат по три победи на претходните четири натпревари. AGO имаше серија од триумфи против Ignis, Nemiga и Enterprise, а истата беше прекината од ex-Domination. За разлика од нив, Illuminar славеше против Anonymo Esports, Espionage и Los Kogutos, додека загуби од Dynamo Eclot со 1-3. Сепак, AGO не знае за славје против Illuminar повеќе од две години. Затоа ви предлагаме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*