Тикет на денот (вторник, 03.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е фантастична. Покрај натпреварите од ЛШ се играат и вонредните кола во пониските лиги на Англија, Германија и Шпанија. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Унион Берлин – Брага – ГГ @ 1.85 во Mozzart

Во незгодно време Берлинците испаднаа од форма и делува дека сега играат најслабо откако стигнаа во елитата.  Никогаш досега немале серија од пет последователни порази како досега, од кои четири првенствени, еден во Европа. Тој во ЛШ најмалку е болен и изгубија од славниот Реал со 1-0 со гол во судиското продолжение. Брага во првото коло беа исто така поразени од Наполи во многу важен дуел. Овде веруваме дека и  едните и другите ќе одат на победа, па типуваме ГГ со квота 1.85 во Mozzart.

Леванте – Виљареал Б – 1 @ 1.62 во 22Bet

Ќе се игра вонредно и во шпанската Сегунда, а во еден од тие дуели ќе се сретнат екипите на Леванте и Виљареал. Леванте освои седум бода во последните три кола, а многу важно е што нивната мрежа 270 минути не се затресе. За противник го имаат вториот тим на Виљареал кој е во добра форма и не знаат за пораз, но три пати ремизираа и само еднаш победија во тој временски интервал. Овде веруваме дека Леванте нема да има големи проблеми и затоа типуваме 1 со квота 1.62 во 22Bet.

ГАИС – Естерс – 1 @ 2.10 во Bet365

Вотрата лига во Шведска влегува во финиш и следуваат битките за пласман во елитата, но и за опстанок во овој ранг. Делува дека екипата на Вастерас е многу блиску до промоција бидејќи имаат осум бода повеќе од второпласираниот Утсиктен, но имаат и еден натпревар повеќе. На третото место е ГAИС, тимот од Гетеборг кој заостанува само еден бод зад Утсиктен и ќе даде се од себе за да стигне до втората позиција. Естер е веднаш под нив, а искрено не се кој знае колку слаби во оваа сезона. Сепак ние предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*