Натпревар со традиција (03.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на Премиер лигата се сретнуваат екипите на Лутон и Барнли.

Лутон е на 17-то место со вкупно 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 4 порази.

Барнли е на 19-та позиција и досега имаат освоено само еден бод преку 0 победи, 1 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*