Тикет на денот е-Спорт (02.10.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Dust2.dk го организира турнирот во CS:GO и CS2, кој трае од 11 септември до 3 декември годинава. Во нашиот тикет од е-Спортот следат два меча од Dust2.dk Ligaen Season 24.

Alpha Gaming – Team Atlantic – 1 @ 3.00 во Bet365

Ова ќе биде незгоден натпревар за двете екипи, кои не смеат да си дозволат пораз ако не сакаат да останат без полуфинале на турнирот. Во подобра ситуација во моментов е Team Atlantic кој има девет бода и се наоѓа на четвртото место во групата, додека Alpha Gaming е шести со шест бода. Овие екипи досега се соочија дури пет пати, а три победи му припаднаа на Alpha Gaming. Ние предлагаме 1 со квота 3.00 во Bet365.

Exzentriq UTD – XI Esports – 2 @ 1.90 во 22Bet

Exzentriq United ќе биде апсолутен аутсајдер во натпреварот против XI Esports, а главна причина за тоа се нивните пет порази по ред. За разлика од нив, XI Esports игра подобро и веќе оствари три победи против Anothosis Esports, Masonic Academy и The Dice. Кога ќе ги погледнеме нивните резултати во групната фаза на турнирот, може да забележиме дека XI има поголеми шанси за пласман во топ-4 и полуфинале. Наш предлог е 2 со коефициент 1.90 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*