Tикет на денот (понеделник, 02.10.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Помеѓу викендот со максимална понуда и продолжението на европските купови е сместен овој понеделник кој има сосема солидна понуда. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Фиорентина – Каљари – 1 @ 1.49 во Mozzart

Фиорентина е во добра форма и оствари неколку добри резултати. Во вонредното коло останаа без победа на гостувањето кај Фросиноне, но и реми резултатот од тој дуел не е воопшто лош. После три последователни гостувања во претходните 10 дена го сметаме и натпреварот со Генк во конференциската лига, Фиорентина конечно игра на домашен терен. Каљари од друга страна нема да добар старт и освоија само два бода. Овде веруваме дека домаќините ќе ги земат трите бода и типуваме 1 со квота 1.49 во Mozzart.

Еспањол – Ферол – 1 @ 1.57 во 22Bet

Каталонците повторно се најдоа во Сегунда и приоритет за нив е да се вратат што побрзо во елитата. Според досега прикажаното, воопшто нема да биде чудно да се вратат веќе следната пролет. После одличниот старт, делува дека тимот од Барселона малку успорува и во последните два натпревари зедоа само еден бод. Ферол нема избор и мора да се врати во победничкиот колосек. Започнаа фантастично и само еднаш беа поразени во првите седум кола. Сепак ние даваме предност на домаќините и типуваме 1 со квота 1.57 во 22Bet.

Шатору – Ред Стар – 2 @ 2.27 во Bet365

Ред Стар е на врвот на табелата од француската Национална лига и покрај тоа што имаат натпревар помалку во однос на ривалите. Собраа 18 бода од седум натпревари и запишаа шест победи и само еднаш беа поразени. Тој пораз беше во второто коло и им го нанесе тимот на ГОЛ ФЦ. Домаќините пак моментално се на 13-та позиција, а тоа е позиција која е дел од црвената зона, па по секоја цена овој тим сака да го избегне тоа сценари. Ред Стар делува како поквалитетен тим и затоа ние типуваме 2 со квота 2.27 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*