Тикет на денот е-Спорт (30.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Доаѓаме до самата завршница на ESL Pro League 18 каде што се играат двата полуфинални меча, по кои ќе знаеме кои тимови ќе се борат за титулата.

Monte – Natus Vincere – 2 @ 1.36 во Bet365

Екипи кои без сомнеж се очекуваа да настапат во финишот на турнирот, а само за еден од нив ќе има место во финалето. Monte славеше против Vitality, Complexity Gaming и Fnatic и заслужено е во полуфиналето, каде што игра против Natus Vincere кој игра совршено во последните три недели и оствари четири победи со по 2-0 против Eternal Fire, Faze Clan, Apeks, 5yclone. На единствениот меѓусебен меч славеше Monte со 2-0 во мај годинава, но сега ситуацијата е поразлична. Ние предлагаме 2 со квота 1.36 во Bet365.

Ence – Mouz – 1 @ 1.66 во 22Bet

Ence направи неколку изненадувања на пат кон полуфиналето, но со храбра игра оствари триумфи против BIG и MIBR со по 2-1 и така се пласира меѓу најдобрите четири тима на турнирот. Mouz имаше полесен пат кон полуфиналето, иако се соочи со G2 Esports во четвртфиналето, но славеше со 2-1. Овие екипи се соочија пет пати досега, а три пати славеше Ence. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*