Бундеслига 6-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Стигнавме до 6-то коло од Бундеслигата, а сега се се одвива според прогнозите. Баерн е на врвот, а конкуренција им е Леверкузен, Лајпциг и Дортмунд. Ова е нашата најава за новото коло.

Хофенхајм – Дортмунд – 2+ вп

Колото се отвора со натпревар во Синсхајм каде што Хофенхајм ќе го дочека Дортмунд. Шокот  од последното коло во минатата сезона сигурно остави траг на Дортмунд и ќе им треба уште малку време за да стигиант до посакуваната форма. Во минатото коло со минимален резултат го победија Волфсбург, па работите сметаме дека ќе тргнат на подобро. Хофенхајм игра фантсатично и после поразот од Фрајбург врзаа четири последователни победи. Овде очекуваме најмалку два погодоци во второ полувреме, а коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.60.

Келн – Штутгарт – ГГ3+

Секако дека Швабите се хит на почетокот на сезоната во Бундеслигата. Тимот кој се спаси од елиминација сега дели лекции и се наоѓа на одличното 3-то место со 12 бода. Јарците пак се во незавидна позиција и имаат освоено само еден бод откако е започната сезоната. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па типуваме ГГ3+ со квота 1.85 во Bet365.

Бохум – Менхенгладбах – ГГ

И едните и другите се надеваат дека можат до првата победа во новото првенство. Бохум освои три, а Борусија само два бода досега  и тоа благодарение на нерешените резултати. Тешко е да се потврди кој имаше полош распоред бидејќи двата тима играа против јаки ривали. Овде очекуваме притисок и најмалку по еден погодок на двете страни. Типуваме ГГ со квота 1.51 во 22Bet.

Хајденхејм – Унион Берлин – Т22+

Унион има четири врзани порази, а тоа не им се случило откако стигнаа во Бундеслигата. Додуша еден од нив е од Реал Мадрид, но преостанатите три се во домашното првенство, па делува дека тешко ќе биде да ја повторат минатата сезона. Домаќините успеаа да стигнат до  првата историска победа во Бундеслигата и го победија Вердер со резултат 4-2. Наш предлог за овој дуел е Т22+ со квота 2.06 во 20Bet.

Мајнц – Леверкузен – 2

Во овој момент разликата на табелата е сериозна. Гостите се на второто место, а домаќините на последната позиција. Мајнц знаеше и порано да започне катастрофално, а потоа да го поправи учинокот и да стигне до опстанок. Леверкузен пак оваа година се најсериозни противници за титула на Баерн во Германија, па започнаа според планот. Типуваме 2 со квота 1.60 во Mozzart.

Волфсбург – Ајнтрахт – Х2

Тимот од Франкфурт спаѓа во екипите кои се уште немаат пораз во домашното првенство, но се и најслабо пласирани во таа група. Единствената победа ја остварија на премиерата против Дармштад, а потоа врзаа четири реми. Волфсбург се држеше добро во минатото коло против Дортмунд, но на крајот примија гол и останаа без бодови. Ние овде веруваме дека гостите можат да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.73 во Bet365.

Лајпциг – Баерн – ГГ4+

Двете екипи пред овој првенствен дуел мораше да си ја завршат работата која им беше заостаната, а тоа беше натпревар во купот на Германија. Овие две екипи на почетокот на новата сезона се сретнаа во Супер купот на Германија и тогаш Баерн беа убедливо поразени. Во првенството Лајпциг досега собра 12 бода, додека Баерн е на првото место со вкупно 13 бода. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ4+ со квота 2.15 во 22Bet.

Дармштат – Вердер – 1Х&2+

Зелените од Бремен веќе изгубија од еден нов тим во Бундеслигата, а сега им претстои гостување кај другиот. Дармштат не е дебитант во Бундеслига, но не може да се пофали со долг стаж во Бундеслигата. Ниту Вердер не започна толку лошо, но во овој момент имаат доволно бодови само за 11-то место. Дармштат веруваме дека ќе останат непоразени, па затоа ние се одлучивме да типуваме 1Х&2+ со ковта 1.99 во 20Bet.

Фрајбург – Аугсбург – 1

После одличниот старт на Фрајбург како малку да се уморија и веќе три кола не знаат за победа во Бундеслигата. После поразот од Штутгарт и Дортмунд, успеаа да ремизираат на натпреварот во Франкфурт. Аугсбург не размислува за Европа и единствено што сакаат тие е да обебзедат навремен опстанок. Фрајбруг е фаворит и очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1 со квота 1.75 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*