Ла Лига 8-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Со забрзано темпо се игра во шпанската Ла Лига. Помеѓу двете редовни викенд кола, имавме и вонредно коло каде што бевме сведоци на многу изненадувања. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Шпанија.

Барса – Севиља – ГГ

Првиот дуел во ова коло е всушност и дерби на колото каде што Барса ќе го дочека тимот на Севиља. Домаќините во минатото коло изиграа слаб натпревар и ремизираа против Мајорка, додека гостите запишаа нова победа и се на последните три натпревари без пораз. Овде очекуваме ефикасен натпревар и најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во Mozzart изнесува 1.73.

Хетафе – Виљареал – 1

Првиот дуел од саботната програма на шпанската Ла Лига се игра во предградието на Мадрид каде што Хетафе ќе го дочека тимот на Виљареал. Домаќинтие се на средината на табелата, а искрено за оваа сезона немаат некои големи амбиции. Виљареал од друга страна можеби важи за најголемото разочарување за оваа година бидејќи имаат само седум освоени бода во новата сезона. Наш предлог е 2 со квота 2.90 во Bet365.

Рајо Валекано – Мајорка – 3+

Рајо Валекано засега покажа дека ќе биде незгоден противник на многу екипи во Ла Лига. Во овој момент е на фантастичното седмо место на табелата со само бод помалку во однос на шестопласираниот Сосиедад. Мајорка од друга страна зеде важен бод во минатото коло и успеаа да ремизираат против Барса. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 2.45 во 22Bet.

Жирона – Реал Мадрид – 2

Најинтересниот натпревар овој викенд ќе се изигра во Каталонија каде што ќе се сретнат екипите на Жирона и Реал Мадрид. Што да се каже за Жирона. Ретко кој веруваше дека овој тим после седум изиграни кола ќе биде лидер на табелата. Реал Мадрид досега пак запиша шест победи и целта за оваа сезона им е да стигнат до трофејот. Наш предлог е 2 со квота 1.98 во 20Bet.

Сосиедад – Атлетик Билбао – 0-2

Осмото коло на шпанската Ла Лига ни носи дуел помеѓу Сосиедад и Билбао. Сосиедад во минатата сезона играше фантастично и заслужено стигна до ЛШ. Билбао пак запиша фантастични игри на почетокот од оваа сезона, па веруваме дека така и ќе продолжат. Наш предлог за овој натпревар 0-2 гола со квота 1.60 во Mozzart.

Алмерија – Гранада – 1

Како што стојат сега работите, Алмерија е најсериозен кандидат за на крајот на сезоната да се преселат во втората лига. Во овој момент се на последното место на табелата со само два бода од седум изиграни натпревари. Гранада за примарна цел има само навремен опстанок и ништо повеќе, па веруваме дека ќе успеат во тоа. Ние овде типуваме 1 со квота 2.10 во Bet365.

Алавес – Осасуна – ГГ

Веќе години наназад Алавес со многу труд успева да го сочува статусот на прволигаш, па и сега истото ќе им биде за главна цел. Тие засега ја имаат 15-та позиција на табелата со само седум освоени бода и тоа не е учинок кој може да не импресионира. Осасуна за жал не успеа во плеј оф да го елиминира Клуб Бриж и оттогаш играат прилично слабо. Овде очекуваме голови на двете страни и типуваме ГГ со квота 2.12 во 22Bet.

Атлетико Мадрид – Кадиз – 3+

Сезоната не започна идеално, меѓутоа мора да признаеме дека Атлетико Мадрид во последно време игра навистина фантастично. Прво го победија Реал Мадрид, а потоа славеа на гостувањето против Осасуна. Кадиз пак на домашен терен ремизираше против Валекано на натпревар без голови, но овој пат очекуваме малку повеќе ефикасност. Типуваме 3+ со квота 1.73 во 20Bet.

Бетис – Валенсија – 1

Уште една најава за интересен натпревар каде што ќе се сретнат екипите на Бетис и Валенсија. Зелените се на 10-то место на табелата и кога се ќе се собере и одземе, сигурно е дека од Андалузијците очекувавме многу повеќе Валенсија игра променливо и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе имаат доволно бодови само за навремен опстанок. Бетис е благ фаворит, а очекуваме да победат на овој натпревар. Коефициентот за 1 во Mozzart изнесува 2.32.

Лас Палмас – Селта – 3+

Последниот дуел од 8-то коло се игра на канарските острови каде што ќе се сретнат екипите на Лас Пламас и Селта. Домаќинтие се вратија оваа година во елитата и за нив најважно е се задржат тука што повеќе од една сезона. Селта пак повторно игра променливо и непредвидливо, па и затоа се одлучивме да типуваме на голови. Наш предлог е 3+ со квота 2.27 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*