ТИП НА ДЕНОТ (27.09.2023, 20:45) НАПОЛИ – УДИНЕЗЕ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има богата понуда за обложување, во фокусот ќе бидат натпреварите од Серија А, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Наполи и Удинезе.

Наполи нема право на нов кикс

Актуелниот шампион оваа сезона игра под сите очекувања и јасно е дека атмосферата во клубот не е добра. После пет одиграни кола Наполи има само две победи и моментално се наоѓа на седмото место на табелата. На последните три кола Наполи нема победа, па тимот влезе во серија на лоши резултати, а минатото коло дури дојде до расправија помеѓу Осимен и тренерот Гарсија. Поради тоа Наполи нема право на уште еден кикс пред своите гледачи, бидејќи додатно ќе се оддалечи од врвот. На овој натпревар Наполи треба да покаже дека се уште не се откажува од намерата да ја одбрани титулата, иако јасно е дека тоа ќе биде исклучително тешко. Гарсија има проблеми во составување на одбраната бидејќи за овој меч нема да може да смета на Жуан Жесус и Рахмани.

Удинезе игра очајно

Удинезе оваа сезона игра очајно и после пет одиграни кола се наоѓа во зоната за испаѓање. Иако целта на овој тим пред почетокот на сезоната беше обезбедување на опстанок, сепак според квалитетот се очекува Удинезе лесно да обезбеди опстанок. Меѓутоа, според играта и резултатите јасно е дека тимот од Фриули го очекува грчевита борба за опстанок. Удинезе се уште нема победа и само три ремија, а сега му следува едно од најтешките гостувања, па тешко дека ќе успее да освои бодови. На овој меч доаѓа после непријатниот пораз од Фиорентина на домашен терен, па атмосферата во тимот е прилично лоша.

Очекување

Квалитетот и традицијата се на страната на Наполи, па очекуваме победа на домаќинот, но исто така очекуваме ефикасен меч со многу голови.

ТИП

Наполи – Удинезе – 3+ @ 1.55 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*