Ла Лига 7-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Денес започнува вонредното 7-мо коло од шпанската Ла Лига кое ќе се игра во работни денови. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Шпанија.

Севиља – Алмерија – 1

Севиља имаше доста работа во последните 7 дена. Прво изиграа натпревар во ЛШ каде што забележаа реми против Ленс, а потоа запишаа уште еден нерешен резултат против Осасуна за време на викендот. Алмерија засега освои само два бода и моментално е на последното место во Ла Лига, па како што стојат работите ќе имаат доста проблеми околу опстанокот. Ние типуваме 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Мајорка – Барселона – 2&3+

Барса во минатото коло направи голем пресврт против екипата на Виго и за само 8 минути постигнаа три гола. Ова победа ја однесе Барса на првото место бидејќи реал беа поразени во градското дерби. Мајорка досега оствари само една победа, две реми и дури три порази, па на салдото имаат 5 бода. Наш предлог за овој натпревар е 2&3+ со квота 2.40 во Bet365.

Атлетик Билбао – Хетафе – ГГ

Екипата од Баскија засега реди одлични резултати, а ваков добар старт не се памети уште многу оддамна. После воведниот пораз наредија 5 натпревари без да изгубат и сега имаат 13 бода, па се наоѓаат на 4-то место на табелата. Хетафе започна доста променливо и после секој позитивен резултат во следното коло забележува пораз. Како и да е, типуваме ГГ со квота 2.40 во 22Bet.

Реал Мадрид – Лас Палмас – 1&3+

Реал Мадрид до последниот натпревар имаше совршен скор во новата сезона. Не беа поразени на ниту еден натпревар, а во неколку наврати головите за победа ги постигнуваа во последните моменти. Меѓутоа Атлетико Мадрид им го создаде првиот пораз во новата сезона и повеќе не се на лидерското место на табелата. Лас Палмас конечно се врати во Ла Лига и за нив најважно е да останат во елитата повеќе од една година. Наш предлог е 1&3+ со квота 1.65 во 20Bet.

Виљареал – Жирона – ГГ

Виљареал не ја започна сезоната како што очекуваа фановите. Некогашниот освојувач на ЛЕ засега освои само седум бода од шест изиграни натпревари и тоа е навистина премалку. Жирона може да се пофали дека е единствен непоразен тим заедно со Барса, па оправдано се на топ позициите на табелата. Наш предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Кадиз – Рајо Валекано – Х

Кази веќе години наназад важи за тим кој игра „тврдо“ и тешко губи бодови на домашен терен. Засега имаат 8 освоени бода, а во последниот натпревар ремизираа со екипата на Бетис во гости. Рајо од друга страна после катастрофалниот пораз од Атлетико и Бетис, запиша четири бода на последните два натпревари. Ние овде предвидуваме реми со квота 3.25 во Bet365.

Валенсија – Реал Сосиедад

Валенсија, по многу години, ja започна сезоната како што прилега на овој клуб. Во првите 6 кола собраа 10 поени и моментално се наоѓаат на 6-то место на табелата, нешто што не се случувало долго време, бидејќи во претходните сезони обично се бореа за опстанок. Реал Сосиедад, откако изграа нерешено во Лигата на шампионите против Интер), на домашен терен го совладаа Хетафе во многу возбудлив натпревар. Наш предлог е ГГ со квота 2.05 во 22Bet.

Гранада – Бетис – ГГ

Домаќините се вратија во ЛаЛига оваа сезона, но почетните резултати не нe охрабруваат дека можат долго да се задржат во неа. Досега освоије само 3 поени и се наоѓаат на 19-то место во шампионатот. Тимот од Аноета, за разлика од нив, прилично добро ја започна новата сезона и по поразот во Шкотска од Реџерс во Лигата на Европа, изиграа нерешено на својот терен во последниот  натпревар во Ла Лига против Кадис. Ние очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.75 во 20Bet.

Селта – Алавес – 1

Тимот од Виго прикажа фантастична игра против Барса во последниот натпревар, но на крајот беа поразени со резултат 3-2. Тие три гола ги примија за само 8 минути што е навистина разочарувачки податок.  Нивниот противник, тимот на Алавес, кој се врати во ЛаЛига оваа сезона, и нивната примарна цел е јасна и тоа значи опстанок во елитното друштво. Досега собраа 6 бода, а двата последователни порази сигурно лошо ќе им влијаат пред натпреварот во Виго. Наш предлог е  1 со квота 1.70 во Mozzart.

Осасуна – Атлетико Мадрид

Последниот натпревар во оваа рунда ќе го одиграат Осасуна и Атлетико Мадрид. Натпреварот е закажан за 21 часот и 30 минути, а Осасуна е тим кој тешко ги испушта бодовите на домашен терен. Атлетико влегува во овој натпревар со одлично расположение после победата над градскиот ривал Реал, па Чоло Симеоне ќе бара нови 3 бода против Осасуна. Домаќините во последниот натпревари  изиграа нерешено на домашен терен против Севиља и моментално се наоѓаат на 11-то место на табелата. Наш предлог е ГГ со квота 1.90 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*