Тикет на денот е-Спорт (26.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Иако можеби заборавивте на Rainbow Six, ние сме тука за да ве „освежиме“ со два натпревари од популарната видео-игра. Денеска се играат финале на Upper и Lower Bracket на турнирот.

MNM Gaming – Wolves Esports – 1 @ 1.57 во 22Bet

Wolves конечно го совлада MNM за да заврши втор во групата Б, но тоа не им значи ништо бидејќи сега им следи меч против истиот ривал и мора да победи ако сака да игра во големото финале. Интересно е тоа што на пет дуели во изминатите девет месеци, дури четири пати славеше MNM, а Wolves буквално изненади пред три недели со 1-0. Сепак, ние веруваме во петта победа на MNM и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.57 во 22Bet.

Team BDS – Virtus.pro – 2 @ 2.25 во Bet365

Virtus.pro освои девет бодови во групата А и како првопласиран обезбеди место во полуфиналето на турнирот, каде што го совлада Wolves со 2-0, а следен противник ќе им биде Team BDS. Тоа е екипа која со девет бода и подобра разлика на освоени и загубени поени заврши пред Wolves. Нема дилеми за тоа кој е фаворит за оваа пресметка бидејќи BDS не беше добар ниту против MNM, но славеше со 2-1. Наш предлог е 2 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*