ТИП НА ДЕНОТ (26.09.2023, 20:45) ЈУВЕНТУС – ЛЕЧЕ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Јуветус и Лече.

Јувентус нема право на кикс

Јувентус не ја отвори на најдобар начин сезоната и после пет кола веќе заостанува пет бода зад лидерот Интер. Минатото коло избраниците на Алегри доживеаа шокантен пораз од Сасуоло,па немаат право на кикс на овој меч. Јувентус оваа сезона не игра во Европа па ќе може целосно да се фокусира на Серија А, а според квалитетот и ростерот на тимот секако е еден од фаворитите за висок пласман и кандидат за Скудетото. После пет одиграни кола „бјанконерите“ веќе имаат едно реми и пораз, па сега се наоѓаат пред императив победа. На гости им доаѓа најпријатнот изненадување од стартот на сезоната, но реално Лече е далеку послаб тим и Јувентус е голем фаворит. За овој меч Алегри нема да може да смета на повредените Де Шиљо и Алекс Сандро, како и на суспендираниот Погба.

Лече најпријатно изненадување сезонава

Лече е најпријатното изненадување од стартот на сезоната и се наоѓа на третото место на табелата во моментов. Лече го има најдобриот старт во својата понова историја и на првите пет меча запиша три победи и две ремија. Тимот се уште нема пораз, но јасно е дека според квалитетот Лече е тим кој првенствено има за цел да обезбеди опстанок. По традиција ова е најтешкото гостување за Лече каде има многу лоши резултати. Реално и реми би бил голем успех за малиот тим, па ќе се обиде да се брани и да се заканува преку контранапади, иако мали се шансите да освои бодови во Торино. Меѓутоа, тимот е во добра форма и атмосферата во тимот е одлична, па ќе се обиде да го искористи тоа за уште едно изненадување.

Очекување

Квалитетот и традицијата се на страната на Јувентус кој се наоѓа пред императив победа, па веруваме дека ќе ги освои трите бода.

ТИП

Јувентус – Лече – 1 @ 1.55 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*