Тикет на денот е-Спорт (24.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во нашиот тикет од е-Спортот ќе има по еден натпревар од Upper и Lower Bracket, по кои ќе бидат познати последните патници во финалето на CCT Online Finals #3.

Monte – Preasy – 1 @ 1.57 во 22Bet

Monte играше добро сè додека не налета на 1win, па така двете победи против Looking4Org и Selva паднаа во вода. Preasy беше декласиран од MIBR (0-2), по што следеше уште еден неуспех против Alternate Attax, но тоа делува како минато затоа што веќе на два меча од останатите турнири оствари победа. Меѓутоа, во прилог на Monte му оди победата во меѓусебните дуели остварена пред помалку од еден месец. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.57 во 22Bet.

1WIN – MIBR – 2 @ 2.10 во Bet365

MIBR е главен кандидат за титулата, а тоа го покажа од самиот почеток на турнирот, каде што оствари триумфи против Havu, Preasy и Legacy, а пред себе денеска го има најголемиот предизвик наречен 1win. Ниту на 1win не треба да му ги одземеме шансите за победа во овој меч затоа што оствари големи победи против Sharks и Monte. Очекуваме возбудлива пресметка со многу пресврти, но и победа за фаворитот. Наш предлог е 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*