Натпревар со драстичен пад на коефициентот (24.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од холандската Ередивизија кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 14:30 се сретнуваат екипите на Ајакас и Феенорд. Домаќините собраа вкупно 5 бода од 4 изиграни натпревари и се наоѓаат на втората половина на табелата, додека гостите имаат 11 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 2 реми и 0 порази.

Ајакс – Феенорд – 2 @ 2.50 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Феенорд беше 3.25, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.50 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*