Тикет на денот е-Спорт (23.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во нашиот тикет од е-Спортот ќе имаме по еден меч од Upper Bracket и Lower Bracket на CCT Online Finals #3 во CS:GO.

Sinners – Preasy – 1 @ 2.10 во Bet365

Sinners ги познаваме добро од настапите на останатите турнири во изминатите неколку години, колку што го следиме е-Спортот, а ретко разочаруваа. Иако имаше тешки средби, сепак оствари две победи против Sprout и Selva со по 2-1, па денеска ќе се обиде да го нокаутира незгодниот Preasy, кој ја прекина серијата од порази против Sharks (2-1). Ние предлагаме 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

Monte – 1WIN – 2 @ 1.70 во 22Bet

Monte тргна со победа против Paqueta од 2-1, а потоа славеше со 2-0 против Looking4Org за да избори средба со 1WIN, кој имаше убедлив старт против Sharks (2-0), како и солиден настап со Aurora (2-1). Monte славеше на три од четири меѓусебни средби, па така ова ќе биде дерби на денот и победникот ќе обезбеди финале на турнирот. Според резултатите во изминатиот период, наш предлог е 2 со квота 1.70 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.57

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*