Натпревар со традиција (23.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Унион Берлин и Хофенхајм.

Унион Берлин е на 8-та позиција со вкупно 6 бода и учинок од 2 победи, 0 реми и 2 порази.

Хофенхајм е на 5-то место и досега имаат освоено 9 бода преку 3 победи, 0 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревар гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*