Тикет на денот (петок, 22.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата за обложување е доста интересна, а за вас овој пат спремивме тикет со три натпревари. Ова е нашиот предлог.

Штутгарт – Дармштад – 4+ @ 2.25 во Mozzart

Првиот дуел кој го анализиравме за вас ни доаѓа од германската Бундеслига каде што силата ќе ја мерат екипите на Штутгарт и Дармштад. Домаќините играат феноменално на стартот на оваа сезона, а тоа најдобро ни го покажува и табелата бидејќи се наоѓаат на 4-та позиција на табелата. Од друга страна Дармштад ги очекува голема борба за опстанок, а моментално се наоѓаат на претпоследното место на табелата со само еден освоен бод што е навистина премалку. Ние овде очекуваме голеада и типуваме 4+ со квота 2.25 во Mozzart.

Салернитана – Фросиноне – ГГ @ 1.83 во 22Bet

Салернитана и во минатата година успеа да стигне до својата примарна цел, а тоа е секако опстанокот во друштвото со најдобрите. Мора да напоменеме дека лесно стигнаа за разлика од пред две години кога тоа се одлучуваше во последното коло. Фросиноне досега е најпријатното изненадување на првенството и се наоѓаат на фантастичното шесто место со ист број бодови како и петтопласираниот Наполи. Овде веруваме дека двете екипи ќе „притискаат“, па затоа се одлучивме да типуваме ГГ со квота 1.83 во 22Bet.

Алавес – Атлетик Билбао – 2 @ 2.35 во Bet365

Алавес на почетокот на шампионатот изигра неколку фантастични натпревари на домашен терен, но и понатаму овој тим има многу проблеми на гости, па така на три изиграни дуели надвор од својот терен запишаа три порази. Атлетик Билбао овој пат од самиот стартот започна да игра фантастично и веруваме дека можат да продолжат со истото темпо и на овој натпревар. Во последното коло зедоа три бода против Кадиз и сега се наоѓаат на 4-то место на табелата. Ние овде типуваме 2 со квота 2.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*