Ла Лига 6-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Започнува 6-то коло од шпанската елитна лига – Ла Лига. Овој пат како дерби на колото го издвојуваме дуелот кој ќе се игра во Мадрид помеѓу Атлетико и Реал. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Алавес – Атлетик Билбао – 2

Првиот дуел од шестото коло шпанската Ла Лига се игра во баскија каде што ќе се сретнат градските ривали Алавес и Атлетик Билбао. Во минатото коло Алавес доживеа минимален пораз од Рајо Валекано и тој натпревар заврши со резултат 0-1. Билбао е пак на 4-то место на табелата, а мора да ги пофалиме за игрите на гости. Наш предлог е 2 со квота 2.26 во Mozzart.

Жирона – Мајорка – 1

Првиот дуел од саботната програма се игра во Каталонија каде што Жирона ќе го дочека тимот на Мајорка. Малку беа тие што веруваа дека Жирона може да има ист број бодови како и второпласираната Барса, но фантастичните игри веруваме дека ќе ги продолжат и сега. Мајорка исто така игра одлично, но сметаме дека нема капацитет за да им земе бодови на Жирона барем во моментов. Наш предлог е 1 со квота 1.91 во Bet365.

Осасуна – Севиља – 3+

Минатата сезона Осасуна стигна до позиција која може да им обезбеди натпреварување во Европа, но за жал во плеј оф беа елиминирани од Клуб Бриж, па во оваа сезона ќе продолжат со истите амбиции. Севиља пак конечно ја запиша првата победа во минатото коло, а исто така ремизираше во ЛШ против Ленс. Овде очекуваме 3+ голови со квота 2.23 во 22Bet.

Барселона – Селта – 1/1

После почетниот кикс на гостувањето кај Хетафе, Браса врза неколку феноменални натпревари, а во последниот дуел без поголеми проблеми го совлдаа тимот на Бетис. Селта пак по стариот добар обичај игра променливо, па после победата над Алмерија, запиша пораз од Мајорка. Овде Барса е огромен фаворит и веруваме дека ќе победи без поголеми проблеми. Типуваме 1/1 со квота 2.23 во 20Bet.

Алмерија – Валенсија – ГГ

За жал после пет изиграни кола, Алмерија се наоѓа на последното место на табелата во шпанската Ла Лига со само еден освоен бод што е навистина премалку. Во минатото коло беа поразени на гостувањето кај Виљареал и тоа после примен гол во судиското продолжение. Валенсија пак го изигра најдобриот натпревар во новата сезона и славеше на домашен терен против Атлетико Мадрид со 3-0. Овде очекуваме ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Реал Сосиедад – Хетафе – 1

Сосиедад во минатото коло фантастично го започна натпреварот против Реал и брзо стигнаа до водство, меѓутоа во вториот дел од натпреварот Реал Мадрид покажаа карактер и стигнаа до пресврт, па Сосиедад запиша уште еден пораз. Хетафе игра прилично добро, а особено на домашен терен. Сепак ние одлучивме да типуваме 1 со квота 1.60 во Bet365.

Рајо Валекано – Виљареал – 3+

Eден од поинтересните натпревари на шестото коло се игра во Валехас каде што силата ќе ја мерат екипите на Рајо Валекано и Виљареал. Домаќинтие после два врзани порази без постигнат гол во минатото коло изиграа фантастично и славеа против Алавес, па сега се на шестата позиција на табелата. Виљареал конечно во минатото коло го запиша првиот триумф и тоа против Алмерија со гол во судиското продолжение. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.74 во 22Bet.

Бетис – Кадиз – 1

Бетис во минатото коло доживеа вистинска катастрофа на гостувањето кај Барса бидејќи беа поразени со 5-0 и тоа беше убедлива победа за Каталонците. Сега во гости им доаѓа Кадиз, тимот кој има една и единствена цел, а тоа е навремен опстанок. Овде веруваме дека ќе можат да Бетис да се оправдаат за грешката, па затоа типуваме 1 со квота 1.83 во 20Bet.

Лас Палмас – Гранада – 3+

Лас Палмас во минатата сезона играше фантастично во Сегунда и потполно заслужено стигнаа во друштво со најдобрите екипи. Моментално тимот од Канарските острови се наоѓа на претпоследното место на табелата со само два освоени бода. Гранада засега нема некој добар учинок, но се уште има време за да го поправи впечатокот. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 2.06 во Mozzart.

Атлетико Мадрид – Реал Мадрид – ГГ

За крај на ова коло ќе имаме можност да погледнеме градско дерби каде што ќе се сретнат екипите на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид. Атлетико во минатото коло беа поразени од Валенсија, па сега се наоѓаат на 7-та позиција на табелата и делува дека оваа сезона ќе имаат доста проблеми. Реал пак има максимален учинок и тоа делува како изненадување за љубителите на шпанскиот фудбал. Овде мотивот е огромен и типуваме ГГ со квота 1.78 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*