Тикет на денот (сабота, 23.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес повторно имаме полна понуда за обложување, па искрено и немавме некои проблеми при изборот на натпревари за тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Манчестер Сити – Нотингем Форест – 1/1 @ 1.57 во Mozzart

Граѓаните и оваа сезона се најголеми фаворити за титула, а мора да признаеме дека и досега максимално ги оправдаа очекувањата на фановите. Имено, тие на пет изиграни дуели запишаа исто толку и победи, па се наоѓаат на лидерската позиција на табелата. Нотингем Форест има една и единствена цел, а тоа е да обезбедат само навремен опстанок, но овде искрено немаат шанси за бодови. Ние веруваме дека Сити ќе доминира и типуваме 1/1 со квота 1.57 во Mozzart.

Милан – Верона – 1 @ 1.40 во 22Bet

Милан го расипа впечатокот во последниот натпревар во домашното првенство каде што се сретнаа со градскиот ривал Интер и беа катастрофално поразени со резултат 5:1, па тоа дефинитивно треба да ги замисли. Верона од друга страна исто така имаа одличен почеток, но после двата триумфи врзаа два последователни неуспеси. На овој натпревар, Милан се издвојува како огромен фаворит, па очекуваме да ја оправдаат таа улога. Наш предлог тип за овој натпревар е 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Менхенгладбах – Лајпциг – 2 @ 1.66 во 20Bet

Менхенгладбах е дефинитивно најголемото разочарување во Бундеслигата досега. Изиграа четири натпревари и на сите четири дуели запишаа неуспеси, поточно два пати беа поразени и два пати ремизираа, па ниту на овој натпревар не им се „пишува“ ништо добро. Гостите пак во првото коло беа поразени од Леверкузен, а потоа се оправдаа за тој пораз и запишаа три последователни победи. Очекуваме дека без поголеми проблеми Лајпциг ќе ја запише четвртата победа и типуваме 2 со квота 1.66 во 20Bet.

Жирона – Мајорка – 1 @ 1.85 во Bet365

Ниту најголемите оптимисти не се надеваа дека може да испадне ваква позитивна ситуација за екипата од Каталонија. Во првото коло ремизираа, а потоа врзаа четири последователни победи и сега се наоѓаат на позиција која води во Лигата на шампиони, а доколку се случи тоа, за Жирона би било огромен успех. Мајорка во последниот натпревар ја запиша првата победа за новата сезона бидејќи изигра 0:1 против Селта на гостински терен, а овој тим е јасно дека има амбиции само за навремен опстанок. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*