Тикет на денот е-Спорт (21.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат четвртфиналните натпревари од CCT Online Finals #3 и очекуваме интересни пресметки во CS:GO.

1WIN – Aurora – 1 @ 1.66 во Bet365

1Win го почна турнирот со убедлива победа против Sharks Esports (2-0), а во четвртфинале ќе се соочи против Aurora Gaming кој го декласира Into The Breach (2-0). Победникот од овој дуел ќе се соочи против Monte, додека поразениот ќе продолжи во Lower Bracket. Во меѓусебни пресметки резултатот е 2-2, но според нивната последна пресметка 1WIN покажа супериорност и затоа ќе биде фаворит. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

MIBR – Preasy – 1 @ 1.53 во 22Bet

MIBR го декласира Havu Gaming со 2-0 и сега пред себе има уште еден сличен предизвик, а тоа е Preasy Esports кој го изненади Alternate Attax со 2-1 во првото коло. MIBR има три победи на претходните четири меча, додека Preasy има „четири од четири“. Ќе биде тешка пресметка и полна со надмудрување. Сепак, ние предлагаме 1 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*