Тикет на денот (четврток, 21.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата за кладење е фантастична бидејќи на програмата ги имаме натпреварите од Лига Европа и Лига на конференции. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ајакс – Марсеј – ГГ @ 1.58 во Mozzart

Првиот дуел за денешниот тикет ќе се изигра во Амстердам каде што силата ќе ја мерат екипите на Ајакс и Марсеј. Ајакс повторно започна катастрофално во холандскиот шампионат, а тоа се докажа во минатото коло кога оваа екипа беше поразена на гостувањето кај Твенте. Марсеј исто така нема некој позитивен учинок и во претходниот натпревар ремизираа на домашен терен против Тулуз на натпревар без погодоци. Овде веруваме дека и едните и другите ќе притискаат, па затоа типуваме ГГ со квота 1.58 во Mozzart.

Брајтон – АЕК – 4+ @ 2.25 во 22Bet

Фантастичните партии на Брајтон не се никаква случајност, единствено се поставува прашањето дали со ова темпо ќе можат да издржат во целата сезона. Силата на овој тим се виде во минатото коло кога без поголеми проблеми славеа на гостувањето кај фаворизираниот Манчестер Јунајтед/ После тој триумф, тие се наоѓаат на одличното петто место со само три бода помалку од лидерот Манчестер Сити. АЕК блескаше во квалификациите за елитното натпреварување, но за жал беа запрени од Антверпен. Што се однесува до првенството, моментално се наоѓаат на 6-то место со пет бода помалку од Олимпијакос. Ние овде очекуваме голеада и типуваме 4+ со квота 2.25 во 22Bet.

Панатенаикос – Виљареал – ГГ @ 2.25 во Bet365

Во Атина ќе се сретнат екипите на Панатенаикос и Виљареал. Домаќините изиграа фантастично во минатата сезона, но за жал мораше да се задоволат со второто место на табелата и тоа им донесе пласман во квалификациите за Лига на шампиони, но за жал тоа „патување“ го завршија поради Марсеј. Виљареал пред две години стигна до трофеј во Лига Европа и тоа им е прва титула во историјата, а секако дека овој клуб има повторно огромни амбиции. Двете екипи знаат да изиграат квалитетно, па сметаме дека ќе имаме отворен и ефикасен дуел. Типуваме ГГ со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*