Тикет на денот (среда, 20.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

После возбудливите натпревари изиграни вчера и денешниот ден ни носи нови осум дуели од ЛШ. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сосиедад – Интер – 2 @ 2.40 во Mozzart

Сосиедад после неколку неуспешни обиди конечно во минатата сезона успеа да стигне до четвртата позиција во шпанското првенство што автоматски значи директен пласман во Лигата на шампиони. Слична цел имаат и оваа година, а искрено ние очекувавме многу повеќе на почетокот на сезоната. Интер пак во многу добро расположение го дочекува овој натпревар бидејќи во последниот натпревар изиграа фантастично против градскиот ривал Милан и успеаа да победат со резултат 5:1, па сега се наоѓаат на првата позиција со максимален учинок. Овде веруваме дека гостите ќе победат и типуваме 2 со квота 2.40 во Mozzart.

Арсенал – ПСВ – 1Х&3+ @ 1.73 во 22Bet

Арсенал во минатата сезона играше фантастично се до моментот кога беше клучно за да стигнат до титулата, но тие направија неколку неочекувани киксови, па мораше да се задоволат само со второто место на табелата. Како и да е, најважно е што после неколку неуспешни години, конечно ќе ги гледаме во друштвото со најдобрите.  Во гости им доаѓа ПСВ, тимот кој е вицешампион во Холандија, па преку квалификации стигна до групната фаза од ЛШ. Сметаме дека се освен победа за домаќините би било изненадување на овој натпревар, па типуваме 1Х&3+ со квота 1.73 во 22Bet.

Севиља – Ленс – 1 @ 1.90 во Bet365

Се навикнавме да гледаме како Севиља игра лошо во домашното првенство во последниов период. Тие после три последователни порази, во последниот натпревар успеаа да земат три бода на натпреварот против Лас Палмас. Ленс од друга страна во минатата година играше фантастично добар фудбал и на крајот завршија на второто место на табелата во француската лига 1, па самото учество во ЛШ за овој тим е огромен успех. Во минатото коло претставникот на Франција доживеа нов пораз на домашен терен од Мец во натпревар каде што максимално доминираа. Овде очекуваме Севиља да ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.89

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*