Тикет на денот е-Спорт (19.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Од Dota 2 се селиме на CS:GO, а во прилог ви нудиме два меча од CCT Online Finals #3, каде што ќе се доиграат дуелите од осминафиналето.

00Nation – Sprout – 2 @ 2.10 во Bet365

00Nation имаше серија од девет победи по ред во сите натпреварувања, но пред 10 дена, на последниот меч загуби од EndPoint со 1-2. За потценување не е ниту Sprout, кој доби осум од 10 меча и ќе биде фаворит во оваа пресметка. Во прилог на Sprout му одат и двете победи во меѓусебните дуели во изминатиот период. Победникот оди во четвртфинале, додека поразениот ќе продолжи во Lower Bracket. Ние предлагаме 2 со квота 2.10 во Bet365.

OG – Fake Natty – 1 @ 1.33 во 22Bet

Fake Natty сака да тргне со победа на турнирот, но досега одигра само еден меч, и тоа против Team SoloMid (1-2), а пред себе има една од најдобрите екипи во светот. OG оствари само две победи на претходните пет средби, но тоа не мора ништо да значи затоа што тимот има големо искуство во вакви натпревари за разлика од ривалот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.33 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*