Тикет на денот (вторник, 19.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Од вторник на програмата се натпреварите од првото коло на овогодинашното издание на ЛШ, па ние решивме денешниот тикет да го составиме од ова натпреварување. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Милан – Њукасл – 1 @ 2.55 во Mozzart

Делува дека почетокот на ЛШ за Росонерите доаѓа во најлош можен момент бидејќи некогашниот шампион на Европа за викендот доживеа тежок пораз од градскиот ривал Интер и беа поразени со резултат 5:1. Да не беше тој пораз, сега сигурно ќе пишувавме за фантастичниот почеток на овој тим, но се докажа дека Милан има доста слабости. Њукасл во минатата сезона играше фантастично, па како награда за тоа избори пласман во групната фаза од Лигата на шампиони. Како и да е, овде ние веруваме дека домаќините можат да ги земат трите бода и типуваме 1 со квота 2.55 во Mozzart.

Феенорд – Селтик – 1&3+ @ 2.33 во 22Bet

Зад Феенорд има фантастична сезона. Тие стигнаа до шампионската титула и имаа седум бода повеќе од второпласираниот ПСВ и 13 бода повеќе од третопласираниот Ајакс. За жал во првите две кола овој тим два пати ремизираше, но потоа врзаа три победи, па на овој дуел влегуваат со фантастично расположение. Селтик од друга страна во минатата сезона ја зеде повторно титулата во Шкотска, но големо е прашањето дали ќе успеат да се снајдат во конкуренција со Феенорд, Атлетико Мадрид и Лацио. Како што сега стојат работите, Феенорд е поблиску до победа и типуваме 1&3+ со квота 2.33 во 22Bet.

Лацио – Атлетико Мадрид – ГГ @ 1.80 во Bet365

Лацио има доста проблеми на стартот на оваа сезона и тоа го докажаа трите порази во првите четири кола. За жал во минатото коло беа поразени на гостувањето кај Јувентус со убедлив резултат од 1:3. Атлетико после фантастичниот старт на првенството и делува дека имаат огромни амбиции за оваа година буквално на сите натпреварувања. Ние овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.69

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*