Тикет на денот е-Спорт (18.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска почнува DreamLeague Season 21 во Dota 2, па така ќе имаме богата понуда за љубителите на е-Спортот.

OG – Evil Geniuses – 2 @ 1.80 во Bet365

Ќе тргнеме од меѓусебните пресметки на овие екипи, каде што поуспешен е Evil Geniuses со 3-1, а тоа е уште една причина зошто се фаворити во овој натпревар. проблем за Evil Geniuses може да е малата криза во која влезе на почетокот на минатата недела, кога запиша два порази од Beastcoast и Team Secret. Сепак, очекуваме да се соземе и да се врати на победнички патеки, а OG делува како ривал против кој може да му успее тоа. Наш предлог е 2 со квота 1.80 во Bet365.

Gaiming Gladiators – Team Spirit – 1 @ 1.61 во 22Bet

Ова е дерби на денот според нас затоа што ќе се соочат две екипи кои се во одлична форма, односно имаат по шест победи по ред, но за еден денеска ќе заврши победничката серија. На последните три меѓусебни дуели Gaiming Gladiators славеше со убедливи 2-0 и тоа ни ги разјаснува работите за денешниот меч. Ова е натпревар во кој дефинитивно ќе уживаат љубителите на Dota 2. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.89

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*