Тикет на денот (понеделник, 18.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е нешто послаба за разлика од викендот, но сепак тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Нотингем Форест – Барнли – 1 @ 2.30 во Mozzart

Нотингем Форест игра солидно на стартот на првенството, а досега некогашниот шампион на Европа оствари две победи и два порази. Во минатото коло зедоа важни три бода против Челзи каде што победија со минимален резултат од 0-1. Барнли важи за екипата која е кандидат за преселба во понизок ранг, а досега од оваа екипа не видовме буквално ништо. Во моментов се на претпоследното место без ниту еден освен бод. Ние овде веруваме дека домаќините ќе победат и типуваме 1 со квота 2.30 во Mozzart.

Верона – Болоња – 1Х&2+ @ 2.12 во 22Bet

Верона во минатата сезона некако успеа да се спаси од елиминација и тоа после бараж натпревар против Специја каде што ги надиграа и некако успеаа да останат во најквалитетниот ранг од италијанскиот фудбал. Секако и овој пат примарната цел ќе биде опстанок, а во овој момент се наоѓаат на седмото место на табелата. Болоња од друга страна игра над сите очекувања, па оправдано се наоѓаат на 9-то место со четири освоени бодови. Ние сметаме дека Верона ќе останат непоразени на овој натпревар и затоа се одлучивме да типуваме 1Х&2+ со квота 2.12 во 22Bet.

Гранада – Жирона – 3+ @ 1.98 во Bet365

Последниот натпревар од дневниот тикет за денес ни доаѓа од најквалитетниот ранг на шпанскиот фудбал каде што ќе се сретнат екипите на Гранада и Жирона. Гранада после четири изиграни кола забележа катастрофални резултати и како што стојат работите големи се шансите за оваа екипа да се бори за опстанок. Во гости им доаѓа Жирона, тимот кој игра фантастично и може да ги наречеме најпријатно изненадување во досегашниот тек од Ла Лига. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.98 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*