Тикет на денот е-Спорт (17.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска следиме натпревари од ESL Pro League Season 18. Едниот натпревар ќе се игра во Upper Bracket во групата Д, додека вториот ни доаѓа од Lower Bracket.

Apeks – 9Z – 1 @ 1.33 во Bet365

Apeks e огромен фаворит за победа и пласман во финалето на Lower Bracket, а тоа ќе биде важно затоа што сакаат да изборат место во следната фаза од турнирот. 9z разочара на последните три од четири меча, а решавачки натпревар можеби ќе биде и тој со Imperial кој го загуби со 0-2, додека Apeks против истиот противник славеше со убедливи 2-0. Наш предлог е 1 со коефициент 1.33 во Bet365.

Natus Vincere – Faze Clan – 1 @ 2.00 во 22Bet

Ова се две екипи кои ќе ни понудат возбудувања од првата секунда на натпреварот, а само еден ќе избори директно место во следната фаза на турнирот. Нема да биде лесно ниту за едните, ниту за другите кои веќе се сретнаа пет пати, а три дуели доби Navi. Според последните резултати, може да очекуваме триумф на NaVi, но тоа мора да го покажат и на терен. Ние предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*