Натпревар со драстичен пад на коефициентот (17.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската Бундеслига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 14:30 се сретнуваат екипите на Хартберг и Австрија Виена. Домаќините досега успеаа да соберат 8 бода преку 2 победи, 2 реми и 2 порази, додека гостите имаат за нијанса послаб учинок, односно имаат вкупно 5 бода.

Хартберг – Австрија Виена – 1 @ 2.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Хартберг беше 3.25, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 2.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*